Alătură-te și tu tinerilor din ASCOR Arad!

Asociația Studenților Creștini Ortodocși Români- filiala Arad (ASCOR Arad) este o organizație studențească al cărei scop este promovarea credinței creștine și a spiritualității ortodoxe, apărarea drepturilor tinerilor și conștientizarea îndatoririlor acestora pe care le au față de Biserică, neam, societate și familie.

Dintre activitățile pe care le desfășurăm, amintim câteva: organizarea de întâlniri cu toți membrii, activități social-filantropice ( ajutorarea și cercetarea vârstnicilor, a copiilor și bolnavilor din spitale, participarea la evenimente caritabile), activități culturale organizate de noi sau în colaborare cu alte asociații sau instituții, campanii de donare de sânge, organizarea de conferințe, participarea la slujbe, promovarea de valori culturale și creștine în mediul online, ș.a. Pentru a vedea mai multe despre noi, puteți accesa pagina noastră de facebook, ASCOR ARAD.
Membru ASCOR poate fi orice student sau doctorand. De aceea, vă invităm cu drag să completați formularul de mai jos.
Vă așteptăm cu bucurie!
Marius-Gheorghe Danciu
Preşedinte ASCOR – Filiala Arad
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vezi formular: