O MASĂ ÎMBELȘUGATĂ DE CRĂCIUN PENTRU CEI NEVOIAȘI DIN CĂRAND

Luni, 23 decembrie 2019, cu două zile înainte de Crăciun, în Parohia Cărand a avut loc o acțiune de ajutorare a mai multor familii nevoiașe. Prin sprijinul material al mai multor credincioși din cadrul parohiei și nu numai, au fost ajutate în prag de Sfintele sărbători un număr de doisprezece familii. Scopul acestui ajutor a fost ca fiecare familie din Parohia Cărand să aibă masa îmbelșugată de Crăciun. Mai mulți credincioși darnici s-au arătat doritori pentru a ajuta financiar și cu produse alimentare aceste familii. În acest sens părintele paroh Florin Gașpar, a identificat familiile nevoiașe din parohie și a cumpărat cele necesare pentru masa de Crăciun, iar în cursul acestei zile a trecut pe la casele acestor oameni împărțind darul Bisericii, urându-le tuturor sărbători binecuvântate.

Pr.Drd. Florin Gașpar