Acțiune socială a Centrului Militar din Arad

În fiecare an în preajma sfintelor sărbători sufletul fiecăruia dintre noi tresaltă la apelul semenilor noștri aflați în necazuri și nevoi. Din nefericire tot mai multe familii au nevoie de ajutor pentru a avea ce pune pe masă și pentru a asigura copiilor lor un trai decent.

În virtutea acestor simțăminte nobile, militarii din Cetatea Aradului împreună cu cei de la Centrul Militar Județean Arad au depus un efort financiar pentru a veni în ajutorul celor aflați în nevoi. Astfel, prin această inițiativă de suflet, au fost ajutate 12 familii cu 41 de suflete din orașul Arad și de pe Valea Mureșului.

Prin aceasta, oamenii care servesc țara sub faldurile drapelului demonstrează că au un suflet mare, credința și dragoste față de Dumnezeu și față de oameni.

Preot militar Adrian DAVID

1

2