Numărul pe Martie al Revistei eparhiale ,,Biserica şi Şcoala”

Cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Timotei, Arhiepiscopul Aradului, a apărut publicaţia religioasă „Biserica şi Şcoala“, anul XCV (95),  nr.3/martie 2015, care cuprinde 8 pagini. Din paginile revistei precizăm următoarele titluri: ,,Slava adevărată la Sf. Ioan Gură de Aur”, arhim. dr. Teofan Mada; ,,Învăţătura Bisericii noastre despre Postul Ortodox – cu foloasele şi cu binecuvântările lui, dr. Stelian Gomboş; ,,Buna Vestire – 25 martie”; ,,Triodul – uşa pocăinţei”, prof. dr. Marcel Tang; ,,Omagiu unor înaintaşi de merit”, lect.univ. pensionar Rucsandra Luştrea; ,,Timpul sărbătorilor”, Pr. Cristian Prună.

Pe ultimele pagini ale revistei, la rubrica „Actualitatea eparhială“, sunt menţionate evenimente mai importante din viaţa bisericească arădeană, precum şi itinerarul pastoral al Înaltpreasfinţitului Părinte Arhiepiscop Timotei. Înfiinţarea Asociaţiei ,,Părinţi pentru Ora de Religie” (APOR) – filial Arad. Vizită regală la Mănăstirea ,,Sfântul Simeon Stâlpnicul” Arad-Gai, etc.

Revista poate fi cumpărată de la pangarul Catedralei arhiepiscopale şi de la celelalte biserici şi mănăstiri din eparhie.

(toate revistele se găsesc la rubrica  https://www.arhiepiscopiaaradului.ro/cultural/publicatii-eparhiale/biserica-si-scoala/)