Concurs de Ziua Copilului în Parohia Sebiş I

Ieri,1 Iunie 2015,a doua zi de Rusalii, Parohia Ortodoxa Sebiș 1 a găzduit un eveniment deosebit. Biserica, împreună cu școala, a organizat un concurs pe mai multe secțiuni ( poezie,cântare bisericească,pictură și întreceri sportive). Au participat 60 de copii din parohie care , însoțiți de dascălii lor au fost prezenți mai întâi la Sfânta Liturghie în cadrul căreia o mare parte dintre ei s-au împărtășit cu Trupul şi Sângele lui Hristos. Această acțiune a avut ca obiectiv înviorarea interesului copiilor față de Biserică.

Cu emoție și entuziasm au fost alături de ei și părinții lor. În acest concurs nu au existat învinși, toți copiii fiind câștigători. Fiecare copil a fost răsplătit cu o diplomă specială de participare,iar Parohia le oferă ca premiu comun o mică excursie.

Prof. Irina Turnea

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA