Sfinţirea lucrărilor de renovare la casa parohială din Parohia Căprioara, Protopopiatul Lipova

Duminica, 26 iulie 2015, in Parohia Caprioara,   credinciosii , la invitatia preotului paroh Suba Laurentiu, s-au adunat in curtea casei parohiale pentru a fi alaturi de pastorul lor la o slujba de sfintire a lucrarilor de renovare si consolidare, care s-au desfasurat de curand  la oficiul parohial. Cu ocazia acestui prilej a fost prezent  preaonoratul parinte protopop Jidoi Ioan alaturi  de un sobor de preoti din parohiile apropiate: pr. Balanescu Ionel, pr. Dimitriu Stefan, pr. Volungan Eugen, pr. Jivanescu Vasile,pr. Francescu Romulus  si preotul  pensionar Mili Mihai.

Preotul paroh Suba Laurentiu Ioan, aflat in al zecelea  an de slujire, cu dragoste,  in parohia Caprioara a aratat ca ,in fiecare an, cladeste, uneste si  intareste credinta si sufletele comunitatii  prin cuvant si prin fapta  duhovniceasca, multumind credinciosilor pentru atasamentul deosebit ce il au pentru Biserica si preotul lor, asigurandu-l prin intermediu  preaonoratului  parintelui protopop, pe  intaistatatorul eparhiei Aradului I.P.S Timotei de fiiasca supunere si   deosebit respect.

Seara s-a incheiat cu o agapa crestineasca la caminul cultural din localitate.

a transmis preot paroh  Laurenţiu Suba