Conferința „Veniți și vedeți!” a Părintelui Constantin Necula, la Arad

Părintele Constantin Necula va conferenția luni, 21 noiembrie 2016, la Sala „Regele Ferdinand” a Primăriei Aradului, ora 18.
„Veniți și vedeți!”. Acest cuvânt pe care Iisus îl adresează ucenicilor în căutare îl adresează și persoanelor de astăzi care sunt în căutare. În perioada Postului Nașterii Domnului dorim să-l rugăm pe Domnul Hristos pentru ca Biserica, în pofida propriilor sărăcii, să devină tot mai de recunoscut ca locuință a Sa. Îl rugăm pentru ca, în drumul spre casa Sa, să ne facă și pe noi tot mai văzători, pentru ca să putem spune tot mai autentic și într-un mod tot mai convingător: L-am găsit pe Acela pe care toată lumea îl așteaptă, pe Iisus Hristos, Fiul lui Dumnezeu Cel adevărat, dar și pe Omul Cel adevărat.
Arhim. Teofan Mada