,,MASA BUCURIEI„ ÎN PAROHIA MĂDRIGEŞTI

Marţi, 8 august 2017, cu binecuvântarea și purtarea de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte Dr. Timotei Seviciu, Arhiepiscopul Aradului, s-a derulat proiectul național „Masa Bucuriei” în Parohia Mădrigeşti, Protopopiatul Sebiş.

În cadrul acestui proiect derulat de către Patriarhia Română și Selgros Cash & Carry, la nivelul fiecărei eparhii, parohiile mici beneficiază de produse alimentare spre a fi distribuite persoanelor și familiilor nevoiașe.

În cadrul acestui proiect au primit alimente un număr de 15 familii nevoiașe din cuprinsul parohiei noastre.

În special bătrînii au fost profund emoționați de purtarea de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte Dr. Timotei Seviciu și s-au bucurat de darurile primite mulțumind din toată inima.

Pr. Teodor Gheorghe Zbîrcea

image