IPS Timotei s-a întâlnit cu ambasadorul Republicii Belarus în România

Joi, 12 Octombrie 2017, Înaltpreasfințitul Părinte Timotei, Arhiepiscopul Aradului, s-a întâlnit cu Excelenţa Sa, dl Andrei Grinkevich, Ambasadorul Republicii Belarus în România, care a efectuat o vizită de curtoazie la Instituţia Prefectului Judeţului Arad.
„Relațiile interregionale trebuie să ocupe un loc fruntaș în relațiile noastre bilaterale, identificând puncte comune pentru a aduce împreună oamenii de afaceri din cele două țări.” – a spus Ambasadorul Republicii Belarus în România.
D-na Florentina Horgea, Prefectul Aradului: „Sunt convinsă că întâlnirea de astăzi va însemna pentru noi și pentru comunitatea din Arad o continuare fericită a ideii de a ne cunoaște mai bine, de a comunica mai bine și de a cultiva o relaţie durabilă, pentru binele nostru comun.”

image