,,Masa bucuriei” la Zerind

Marţi, 26 septembrie 2017, cu binecuvântarea și purtarea de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte Timotei Arhiepiscopul Aradului, s-a derulat proiectul național „Masa Bucuriei” în Parohia Zerind, Protopopiatul Arad.

În cadrul acestui proiect derulat de către Patriarhia Română și Selgros Cash & Carry, la nivelul fiecărei eparhii, parohiile mici beneficiază de produse alimentare spre a fi distribuite persoanelor și familiilor nevoiașe.

În cadrul acestui proiect au primit alimente un număr de 24 de credincioși nevoiași din cuprinsul parohiei noastre. Toți credincioșii s-au bucurat de darurile primite mulțumind din toată inima Arhiepiscopiei Aradului pentru purtarea de grijă pe care o manifestă prin activitățile social filantropice.

Pr. Cristian Ardelean

IMG_3043

IMG_3045

IMG_3054