Sf. Ap. Andrei – hramul capelei Căminului de vârstnici din Arad

Cu ocazia Sf. Ap .Andrei întâiul chemat la apostolat şi Ocrotitor al României în după masa zilei de 30 noiembrie la orele 16 s-a oficiat slujba Sf. Maslu la Centrul pentru vârstnici din Arad. Slujba a fost oficiată de un sobor de preoți în frunte cu delegatul Înaltpreasfințitului Părinte Timotei Arhiepiscop al Aradului, părintele cons.Gabriel Mariş, împreună cu pr. Ioan Măcean şi pr. Aurel Jigovan.

La slujbă au participat credincioşi din institutul Centrului și un grup de credincioși din afară care au oferit 150 pachete pentru vârstnici. Aceste pachete s-au împărțit pe cele 5 pavilioane cântând colinde de Crăciun. Apoi cei mai sănătoși au participat la Clubul Centrului servind anumite daruri: ceai, dulciuri și fructe, aducând mare bucurie.

Pr. Aurel Jigovan

4

5

7