Ierarhii arădeni au participat la prezentarea Raportului de Evaluare a activităților Inspectoratului de Jandarmi Arad

Luni, 29 ianuarie, într-un cadru festiv, Inspectoratul de Jandarmi Județean Arad a prezentat Raportul de Evaluare a activităților desfășurate în anul 2017.

La acest eveniment, împreună cu personalul unității au participat Înaltpreasfinţitul Părinte Dr. Timotei Seviciu – Arhiepiscop al Aradului, Preasfințitul Părinte Emilian Crișanul, Episcop vicar al Arhiepiscopiei Aradului, doamna Florentina Horgea, prefectul judeţului Arad, domnul subprefect Vasilică Damian, domnul Arghir Iustin Marinel Cionca, Președintele Consiliului Județean Arad, domnul Ioan Crișan, Primarul Comunei Vladimirescu, domnul Colonel(r) Nicolae Sorin Axenti, precum şi reprezentanţi ai instituţiilor deconcentrate din judeţul Arad cu care Inspectoratul de Jandarmi Județean Arad are relaţii de colaborare/cooperare.

De asemenea, între participanții de seamă s-a aflat Dl. Locotenent colonel Gheorghe Marian Brâncoveanu, (î)Adjunct al Inspectorului General al Jandarmeriei Române.

Activitatea a presupus evaluarea tuturor domeniilor de activitate din cadrul Inspectoratului, rezultatele obţinute în cursul anului 2017, fiind prezentate şi principalele direcţii de acţiune pentru anul 2018.

Protos. Iustin Popovici

1

3

4

5

6

7

8