Chiriarhul arădean a participat la festivitatea de absolvire a studenților Facultății de Farmacie din cadrul UVVG Arad

Marți, 5 iunie 2018, Înaltpreasfințitul Părinte Timotei, Arhiepiscopul Aradului, a dat curs invitației din partea conducerii Universității de Vest ,,Vasile Goldiș” din Arad, de a participa la festivitatea de absolvire a studenților Facultății de Farmacie din cadrul Universității de Vest ,,Vasile Goldiș” din Arad.

Cu acest prilej, Chiriarhul arădean i-a felicitat pe toți absolvenții acestei facultăți și le-a urat mult succes în cariera aleasă ,,Aveți o profesiune, dragi absolvenți, care vă face cinste și ne face nouă o garanție pentru tot ce înseamnă păstrarea sănătății. Încă din  preistorie avem origini comune, întrucât religia totdeauna a căutat nu numai leacuri spirituale ci și materiale pentru a folosi vieții și sănătății oamenilor”, a mai subliniat Înaltpreasfinția Sa.

Protos. Iustin Popovici

IMG-1389

image