Sesiune de informare și diseminare în cadrul proiectului ERASMUS+

Astăzi , 12.06.2018 , Seminarul Teologic Ortodox din Arad a participat la “ Sesiunea de informare şi diseminare a exemplelor de bună practică şi rezulatelor din cadrul proiectelor europene implementate la nivelul judeţului Arad în anul şcolar 2017-2018” desfăşurat la Colegiul Tehnic de Industrie Alimentară din Arad , reprezentat de Arhid.Prof. Florin Sirca , inspector de specialitate la Inspectoratul Şcolar Judeţean Arad , Pr.Prof. Pompiliu Gavra , directorul Seminarului Teologic Ortodox din Arad , precum şi de elevii Mureşan Denisa şi Fluţar Bogdan , participanţi în proiectul ERASMUS+ “ ECUMENISM ŞI VOLUNTARIAT PENTRU O CARIERĂ DE SUCCES “. Elevii au prezentat detalii despre mobilitatea efectuată şi au participat la prezentarea altor proiecte ERASMUS+ .
Programul s-a desfăşurat astfel :
-primirea participanţilor , şi amenajarea standurilor.
-deschiderea sesiunii , s-a desfăşurat în prezenţa doamnei inspector şcolar general Dr. Anca Patricia Stoenescu ,şi doamna inspector Anca Lupei, responsabilă din partea inspectoratului şcolar in domeniul proiectelor desfăşurate la nivel internaţional , şi doamna director al Colegiului Tehnic de Industrie Alimentară Olga Iulia Ghinga .
-vizitarea expoziţiilor de către reprezentanţii inspectoratului şcolar judeţean , şi de ceilalţi participanţi interesaţi de proiectele prezentate .
– activitatea s-a încheiat prin efectuarea unui workshop prezentat de profesorii participanţi în proiecte din partea colegiului tehnic .
Fluțar Bogdan, elev seminarist

image

image

image