APĂ MINERALĂ PENTRU CEI AFECTAȚI DE INUNDAȚII LA LALAȘINȚ

În urma apelului făcut de către Sectorul social al Arhiepiscopiei Aradului pentru mobilizarea și întrajutorarea persoanelor afectate de inundații din localitățile de pe Valea Mureșului, reprezentanții S.C. Polaris M. Holding S.R.L., la inițiativa conducătorului punctului de lucru de la Arad al acestei firme, părintele Ciprian Tripa care este slujitor la Schitul Veșmântul Maicii Domnului de la Tămand Ineu, au decis să acorde un mic ajutor, constând în apă minerală, pentru locuitorii satului Lalașinț, grav afectat de inundații. Aceasta a fost transportată și distribuită de către părintele paroh al localității Lalașinț Constantin Petru persoanelor aflate în nevoie, în data de 20 iulie de sărbătoarea Sfântului Ilie Tesviteanul.

image

image

image

image