Cerc pastoral-misionar în Parohia Sebiş II

Luni în a doua zii de Rusalii, la biserica Parohiei Sebiș II, a avut loc întrunirea Cercului Misionar Buteni, condus de Pr. Ciucur Marian de la Parohia Buteni.

S-a oficiat Taina Sf Maslu la care au participat: Pr. Marian Ciucur, Pr. Birau Alexa de la Parohia Chisindia, Pr. Tripa Teodor de la Parohia Paiuseni, Pr. Coseri Vasile de la Parohia Berindia, Pr. Coseri Bogdan de la Parohia Cuied, Pr. Avram Florin de la Parohia Prunisor și PR. Rus-Mercea Cătălin, parohul de la Sebiș II.

Cuvântul de învățătură a fost rostit de Pr. Vasile Coseri de la Parohia Berindia, care a scos în evidență importanta sărbătorii,, Pogorarii Duhului Sfant”și ziua prăznuirii celor trei persoane ale Sfintei Treimi,aratatand totodată și importanta și lucrarea acestora în opera de mântuire a oamenilor.

La final Pr. Cătălin Rus a mulțumit preacucernicilor părinți și a transmis urările de bine tuturor credincioșilor cu ocazia hramului bisericii Sebiș II.