Parada absolvenților Universității ,,Aurel Vlaicu” Arad

În seara zilei de 20 iunie 2019, dascălii și absolvenții Facultății de Teologie Ortodoxă ,,Ilarion V. Felea”, în frunte cu părintele decan prof.univ.dr. Cristinel Ioja, au participat la Parada absolvenților Universității ,,Aurel Vlaicu” din Arad.

La această Paradă a absolvenţilor UAV au participat mii de persoane, absolvenţi, studenţi, membri ai familiilor acestora, cadre didactice universitare dar şi reprezentanţi ai autorităţilor locale şi centrale. Parada absolvenţilor UAV s-a desfăşurat în Parcul ,,Mihai Eminescu”. Absolvenţii au defilat, facultate după facultate, în centrul Aradului, în sunet de fanfară militară, care a acompaniat întregul marş.

Evenimentul s-a încheiat cu o retragere cu torțe a soldaților Batalionului 191 Infanterie „Radu Golescu” din Cetatea Aradului.

Această paradă se află la a doua ediție în Municipiul Arad.

Cătălin-Iulian Drăgan

student teolog