,,Masa bucuriei” în Satul Dumbrava

Marţi, 2 iulie  2019, cu binecuvântarea și purtarea de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte Timotei Arhiepiscopul Aradului, s-a derulat proiectul național „Masa Bucuriei” în Parohia Budești, Filia Dumbrava, Protopopiatul Sebiș.În cadrul acestui proiect derulat de către Patriarhia Română și Selgros Cash & Carry, la nivelul fiecărei eparhii, parohiile mici beneficiază de produse alimentare spre a fi distribuite persoanelor și familiilor nevoiașe.

În cadrul acestui proiect au primit alimente un număr de 25 de familii nevoiașe din parohia noastră. Toți credincioșii s-au bucurat de darurile primite mulțumind din toată inima Arhiepiscopiei Aradului pentru purtarea de grijă pe care o manifestă prin activitățile social filantropice.

Pr. Paroh Horga Petru – Marius