Copiii Parohiei Crocna la Centru de îngrijire din Păuliș

Sărbătoarea Nașterii Domnului Iisus Hristos se apropie. Perioada de pregătire pentru această minunată sărbătoare nu înseamnă doar să ne rugăm mai mult și să postim, ci înseamnă și să dăruim.

Mânați de acest gând, ca și magii, Părintele  Bej Florin împreună cu grupul de copii ai Parohiei Crocna din Protopopiatul Sebiș și-au îndreptat pașii în gasul colindelor la Centrul de îngrijire și asistență pentru persoane adulte cu dizabilități din Păuliș.

Colindele frumoase ale copiilor au răscolit sufletele gazdelor, i-au așezat parcă pentru o clipă din nou în anii copilăriei, iar lacrimile bucuriei se scugeau pe la colțurile ochilor. Pe lângă colindul tradițional Părintele a oferit fiecăruia câte o icoană, iar copiii o plasă cu daruri.

Activitatea parohiei s-a încheiat cu un popas la Târgul de Crăciun din Ineu, unde spre bucuria copiilor, în strălucirea luminițelor, fotografiile au avut un loc aparte.

Pr. paroh Bej Florin