Corul Seminarului Teologic la concertul de colinde și obiceiuri de colinde din Parohia Șofronea

Duminică, 15 decembrie 2019, corul Seminarului Teologic Ortodox Arad a participat la Concertul ,,Obiceiuri de Crăciun, Cântece și Jocuri populare’’ desfășurat la Casa de cultură din Parohia Ortodoxă Șofronea, Protopopiatul Arad. Corul a fost dirijat de elevul Mureșan Bogdan din clasa a XII-a.

La acest eveniment au participat: Preacuviosul Părinte Iustin Popovici, consilier cultural al Arhiepiscopiei Aradului, Pr. Pompiliu Gavra, directorul Seminarului Teologic Ortodox Arad, Pr. Paroh Marian Han şi Dl. Cătălin-Iulian Drăgan,  secretar la Seminar.

Evenimentul a fost organizat de către Primăria comunei Şofronea împreună cu Centrul Cultural Judeţean Arad prin Consiliul Judeţean Arad.

Pantea Darius, elev seminarist