Membrii ASCOR Arad însoțiți de PS Emilian Crișanul au colindat elevi și bolnavi din orașul Arad

Astăzi, 13 decembrie 2019, o zi binecuvântată din postul Crăciunului, membrii A.S.C.O.R. Arad, însoțiți de către Preasfințitul Părinte Emilian Crișanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Aradului, Preacucernicul Părinte Gheorghe Gligor, Consilier-social, Preacucernicul Părinte Vasile Cucu, secretar Eparhial, Preacucernicul Părinte Lucian Farcașiu, coordonator ASCOR Arad, i-au colindat pe cei în suferință.Ei au fost la Centrul Școlar pentru Educație Incluzivă din Arad, Centrul de Primire Minori Arad și Spitalul Clinic De Urgență Arad , colindându-i cu dragoste sufletească, aducând laudă Nașterii lui Iisus Hristos, le-au dăruit pachețele cu dulciuri, calendare și iconițe sfințite.

Preasfințitul Părinte Emilian Crișanul a fost la bolnavi împărțindu-le iconițe și vorbind cu fiecare în parte,  și împreună cu Preacucernicii Părinți și tinerii ascoriști au colindat, aducându-le bucurie, pace și lacrimi în ochii tuturor copiilor si bolnavilor.

Membru ASCOR: Moroșan Andrei-Cătălin