Serbare de Crăciun la Asociația nevăzătorilor din Arad

Marți, 17 decembrie 2019, la sediul Asociației Nevăzătorilor din Arad, a avut loc serbarea dedicată praznicului Nașterii Domnului. Cu acest prilej, Corul Nevăzătorilor împreună cu un grup de elevi ai Seminarului Teologic Ortodox din Arad, coordonați de eleva Albulescu Ionela-Teodora, au susținut un concert de colinde tradiționale și poezii specifice sărbătorii.La finalul concertului, părintele Diacon Emanuel Proniuc, angajat al Centrului Eparhial a transmis membrilor asociației, doririle de bine și sănătate, împliniri și bucurii duhovnicești din partea conducerii  Arhiepiscopiei Aradului. După aceasta, părintele diacon împreună cu doamna Geanina Ştefănuţ, asistent social, a înmânat colindătorilor 70 de pachete cu daruri de Crăciun din partea Arhiepiscopiei.

La finalul serbării, Dl. Florin Atimuț – președintele asociației, a adus un cuvânt de mulțumire Întâistătătorului Eparhiei arădene pentru ajutorul oferit de fiecare dată la toate acțivitățile religioase ale asociației prin Sectorul Social precum şi pentru cele 70 de pachete de Crăciun oferite membrilor asociației.

Albertina Milovan

elevă la Seminarul Teologic Ortodox din Arad