Credincioșii parohiei Arad Micalaca Veche II alături de personalul din Vama Nădlac II

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Timotei, arhiepiscop al Aradului, credincioșii parohiei Arad Micalaca Veche II au pregătit 200 pachete cu hrană și dulciuri ostenitorilor din punctul de frontieră arădean cel mai intens solicitat în această perioadă (polițiști de frontieră, polițiști, medici, asistenți medicali, pompieri, jandarmi, vameși) pentru seara de 24 martie a.c.

Acțiunea s-a desfășurat prin coordonarea Instituției Prefectului județului Arad, a domnului Gheorghe Stoian, prefectul județului, a sectorului social al Arhiepiscopiei Aradului de către Preacucernicul părinte Gheorghe Gligor și cu implicarea deosebită a domnului Bogdan Noghiu.
Dorim să aducem mulțumiri familiilor din parohie care s-au mobilizat într-un mod cu totul aparte în aceste zile delicate, dar care ne arată că doar uniți, cu responsabilitate, cu ascultare și implicare a tuturor vom putea depăși și încercarea abătută asupra întregii omeniri.