Parohia Sebiș II în conlucrare cu Crucea Roșie oferă mângâiere celor nevoiași

Parohia Ortodoxă Română Sebiș II, la inițiativa Pr. Paroh Cătălin Rus în colaborare cu Filiala arădeană Crucea Roșie a întreprins joi, 11 iunie 2020, sub auspiciile marelui praznic al Rusaliilor, un bogat act de milostenie în rândul credincioșilor din orașul Sebiș, cu o situație materială precară.Pr. Cătălin Rus alături de Dr. Samuel Dragoș, doamna asistentă medicală Violeta Stein și domnul asistent medical Daniel Dragoș au împărțit zeci de pachete cu alimente, produse de igienă, haine și jucării unor familii nevoiașe, care au primit o mângâiere sufletească de la Dumnezeu prin oameni de bine, mai ales în această perioadă în care omul trebuie să vadă că Dumnezeu întotdeauna întinde o mână de sprijin și nu-l lasă să cadă în deznădejde.

Pr. Paroh Cătălin Rus