Tineri din ASCOR Arad au donat sânge

Câţiva tineri Ascor-iști din Arad au răspuns cu promptitudine și de această dată solicitării venite din partea Centrului de Transfuzie Sanguină Arad.

Cunoscând situația gravă a lipsei de sânge , membrii A.S.C.O.R s-au mobilizat donând și ei, împletind și de această dată rugăciunea, așa cum ne învață Sfântul Apostol Iacov ; ,,...rugaţi-vă unul pentru altul, ca să vă vindecaţi…” ( Iacov 5, 16) cu povața iubirii aproapelui, după cum ne învață Însuși Mântuitorul nostru Iisus Hristos ; ,,Să iubești pe aproapele tău ca pe tine însuți. ” (Mt. 22, 39), făcând pe această cale un apel către toți cei care au posibilitatea de a dona: Fii curajos ! Donează sânge! 

Motoarca Robert-Gelu

membru ASCOR Arad

În vacanță este criză de sânge. Tinerii de la ASCOR Arad au donat sânge și fac apel să le urmeze și alții exemplul