Oferirea de ghiozdane copiilor din Parohiile Buhani, Bonțești și Prunișor

La începutul noului an școlar un număr de 100 de copii din Parohiile Buhani, Bonțești și Prunișor au primit în dar un ghiozdan echipat cu toate cele necesare pentru desfășurarea activităților școlare.

Astfel că prin dragostea tinerei Alexandra Timar – reprezentanta Asociației „Îngeri pentru suflete” și prin implicarea preoților parohiilor amintite, s-a putut organiza această acțiune atât de îmbucurătoare pentru beneficiari.

Această acțiune derulată se încadrează în contextul „Anului omagial al pastorației părinților și copiilor și a Anului comemorativ al filantropilor ortodocși români”, creionând importanța milosteniei și a întrajutorării.

Menționez că Asociația „Îngeri pentru suflete” este un sprijin necondiționat pentru toți cei care de multe ori nu se pot bucura asemenea altor oameni, care nu se confruntă cu situații materiale precare. Totodată acțiunile de acest fel organizate de asociație se derulează pe tot cuprinsul țării. 

Pr. Florin Ioan Avram