Ziua Copilului sărbătorită în Parohia Miniş

Parohia Ortodoxă Română Miniș în parteneriat cu Primăria Ghioroc, Asociația Integra și Asociația Cetatea Voluntarilor au organizat o sărbătoare a copiilor, de ziua lor.

Au avut parte de numeroase surprize frumoase pe gustul și deliciul atât a celor mici cât și a celor mai mari. Au participat un număr de 100 de copilași care au făcut diferite activități, au fost eroi în poveștile și basmele copilăriei și s-au întâlnit cu mascote a personajelor preferate. Printre clătite, gogoși, hot-dog, pizza și alte bunătăți prietenii de la Asociația Cetatea Voluntarilor împreună cu Cinema City au venit cu cadouri frumoase și diplome pentru toți participanții. Timp de 4 ore copiii împreună cu părinții au avut parte de o zi de neuitat pe care doresc să o repete nu doar cu ocazia acestei zile. În următoarea perioadă în cadrul parohiei noastre vom organiza, împreună cu partenerii și colaboratorii noștri, în cadrul parohiei un cinematograf în aer liber, unde copiii și părinții vor participa la premiera unui film marca Cinema City.

Bunul Dumnezeu să binecuvânteze toți copiii împreună cu familiile lor cu sănătate și fericire.

Pr. Valentin Săvuşcă