Bucuria Crăciunului la Centrul de Criză din Arad

În cadrul Strategiei Naționale de Asistență Comunitară, elevii și profesorii Colegiului Național Vasile Goldiș Arad, sub coordonarea prof. Adrian Hanțiu (preot la Parohia Ortodoxă Vânători) și prof. Daniel Costina (preot la Parohia Ortodoxă Hunedoara Timișană) au realizat o acțiune umanitară donând îmbrăcăminte, încălțăminte, rechizite, jucării și dulciuri.
Și cum binele mereu se întoarce, beneficiarii le-au mulțumit binefăcătorilor oferindu-le atât elevilor cât și profesorilor prezenți un mic, dar inimos concert de colinde.
Activitatea s-a desfășurat în parteneriat cu Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Arad, reprezentată de domnul Roșca Sorin, absolvent de Teologie și angajat în cadrul acestei instituții (inspector superior).
Preot Daniel Costina