Concert de colinde în Parohia Mănăștur

Zi de mare bucurie duhovnicească au trăit credincioșii parohiei Mănăștur, care prin osteneala și implicarea Părintelui Paroh Valentin Strâmbei, au participat la un Concert de Colinde susținut de Corul Psaltic Sfântul Ioan Damaschin condus de Părintele Gabriel Streulea.
Începând cu ora 17, s-a săvârșit slujba Vecerniei, iar după ce părintele paroh a făcut o frumoasă prezentare, membrii Corului Psaltic au interpretat colinde tradiționale, iar tânărul teolog Adelin-Ștefan Rusu a interpretat câteva colinde la chitară.
După acest program părintele paroh a mulțumit autorităților locale, Corului Psaltic pentru prezență, tuturor celor implicați, nu în ultimul rând dând slavă lui Dumnezeu pentru această seară minunată, încheind prin cuvintele unei frumoase colinde: ,,Dacă-n fiecare zi, Crăciunul ar veni, ce bucurie ar fi, dacă-n fiecare zi Crăciunul ar veni, mai buni poate am fi…CE BUCURIE AR FI”
Slavă Ție Doamne, pentru această seară de bucurie în inimă și-n suflet!

Pr. Gheorghe-Gabriel Juc