Moment artistic în Parohia Vânători

Praznicul Nașterii Domnului a adus bucurii și pace în inimile credincioșilor parohiei noastre, care au participat, cu mic, cu mare la slujba Sfintei Liturghii. 

În parteneriat cu Școala Gimnaziala din Vânători, elevii îndrumați de Doamna Director Oanq Crainic și de Doamna Profesoară Luminița Szalok au pregătit un frumos moment artistic închinat Pruncului născut în iesle. Momentele au încălzit sufletele și inimile celor dragi, a celor care au luat parte la acest eveniment, iar comunitatea i-a răsplătit cu cadouri pe care aceștia le-au primit cu bucurie și emoție.
Mulțumim credincioșilor, dar și copiilor care ne-au făcut să trăim sărbătorile amintindu-ne de gingășia și puritatea copilăriei.
Din partea Oficiului și a Consiliului Parohial, dorim tuturor calde urări de sănătate, bucurii și praznic binecuvântat!
Pr. Adrian Hantiu