Premierea tinerilor participanți la Concursul Internațional ,,Împreună cu Hristos prin lume în mileniul III”

În zi de mare praznic împărătesc, al Întâmpinării Domnului, în urma participării la concursul international –Împreună cu Hristos prin lume în mileniul III– editia a VI-a, 29 de elevi din cls.a III-a A, C, a IV-a B, a VII-a A, B, de la Școala Gimnazială Caius Iacob Arad,

au fost premiati la parohia Micalaca Veche II Arad, de către pr. Mircea Bupte, obținând 27 premii I și  2 premii II: Marcu Mihnea, Avrămuțiu Alexandru, Feieș Iulia, Moldovan Sonia, Budea Maia, Mandă Mara, Dumitrescu Teodora, Marc Alexandra, Jurca Darius, Gheorghe Ștefan, Păsărică David, Costin Daniel, Farcaș Ianis, Moșincat Tania, Plastin Patrik, Bortoș Alexia, Vidam Ania, Ciobotă Andrei, Palea Rania, Macovei Florina, Militaru Răzvan, Sorca Flavius, Roca David, Borlea Ștefania, Todosie Rebeca, Ardelean Răzvan, Munteanu Sergiu, Cormoș Darius, Barba Ioana.

Concursul a reunit peste 10.000 de elevi din 26 de țări și a fost organizat de către Episcopia Ortodoxă a Italiei și de către Colegiul Național Pedagogic Gheorghe Lazar, Cluj -Napoca.

Felicitări organizatorilor!

Felicitări tuturor elevilor!

Mulțumim părintelui Mircea Bupte pentru premii!

Prof. Mandă Beatrice