Sfințirea Centrului Medical Oncohelp Arad

În Sfânta si Marea zi de Miercuri, din Săptămâna Patimilor, la solicitarea conducerii Centrului Medical Oncohelp Arad, a avut loc sfințirea noului sediu, recent deschis în municipiul nostru, pe strada Andrei Șaguna, numărul 12.
Slujba de sfințire a fost săvârșită de către preotul Corâci Cosmin, a cărei soție, este farmacistă la această unitate medicală.
La eveniment au participat toți angajații Centrului medical.
În această unitate medicală, cu dotări de ultimă generație, la standarde occidentale, pacienții care sunt diagnosticați cu afecțiuni oncologice beneficiază de expertiza medicală a unor cadre medicale, medici si asistente specializate în acest domeniu, dedicate, iar tratamentul este gratuit, pe baza contractului încheiat cu Casa de Asigurări de Sănătate.
Preot Corâci Cosmin
Parohia Ortodoxă Odvoș