Sectorul Social al Arhiepiscopiei Aradului alături de cei nevoiași, de sărbători

Și în acest an, Sectorul Social al Arhiepiscopiei Aradului a fost alături de cei 150 de beneficiari luați în evidența Cantinei Sociale ,,SFÂNTUL IERARH NICOLAE’’, masa zilnică și a celor luați în evidența CENTRULUI DE INCLUZIUNE SOCIALĂ a acesteia, încercând să le facă sărbătorile mai frumoase!

Au fost distribuite 150 de pachete cu alimente de bază, cozonaci și dulciuri. Mulțumim Catedralei Ortodoxe Vechi Arad, Asociației ,,FEMEILOR CREȘTIN ORTODOXE’’, Asociației ,,MEREU ÎN INIMA MEA’’ și celorlalți binefăcători care care în fiecare an nu uită a aduce un zâmbet pe fața celor mai puțini norocoși.

Și nu în ultimul rând elevilor clasei a IX a de la COLEGIUL NAȚIONAL MOISE NICOARĂ, care au fost alături de noi cu minunatele colinde, amintindu-ne cu drag de Nașterea Mântuitorului!

Geanina Ștefănuț

Asistent Social Principal