Taina Sfântului Maslu săvârșită la Centrul Medical ,,Laser System” din Vladimirescu

Marți, 17 martie 2026, cu binecuvânatrea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop Timotei, a fost săvârșită Taiana Sfântului Maslu la Centrul Medical ,,Laser System” din Vladimirescu pentru bolnavii şi ostenitorii acestui aşezământ medical.

Slujba Tainei Sfântului Maslu a fost săvârșită de, Pr. Iulian-Gheorghe Lehaci, consilier economic, Pr. Darius Lucian Cioară, inspector pe sectorul social-filantopic și Pr. Bogdan-Ioan Tod, preot slujitor la Paraclisul arhiepiscopal „Sfântul Apostol Andrei” din incinta Centrului Medical și inspector Resurse Umane la Centrul eparhial.

Săvârșirea acestei sfinte slujbe a avut ca scop întărirea sufletească și trupească a celor aflați în suferință, precum și binecuvântarea personalului medical care își desfășoară activitatea în cadrul Centrului Medical.

La finalul slujbei, preoții slujitori au mers prin saloanele Centrului Medical, unde i-au uns cu undelemn sfințit pe bolnavii care nu s-au putut deplasa și sunt imobilizați la pat, oferindu-le astfel mângâiere și nădejde în Dumnezeu.

Cristian Sărmaș