Arhiepiscopia Aradului, prezentă la Ziua Poliției Române

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Timotei Seviciu, Arhiepiscopul Aradului, părintele consilier eparhial Bogdan Gheorghe Noghiu a participat, în calitate de delegat al Înaltpreasfinției Sale, la manifestările prilejuite de Ziua Poliției Române, desfășurate în municipiul Arad.

Evenimentul a reunit reprezentanți ai instituțiilor locale și județene, cadre ale Ministerului Afacerilor Interne, precum și numeroși cetățeni, fiind un moment de recunoaștere a activității și a misiunii pe care Poliția Română o împlinește în slujba societății.

Cu acest prilej, părintele consilier a înălțat o rugăciune de binecuvântare pentru toți cei care își desfășoară activitatea în cadrul Poliției Române, cerând lui Dumnezeu să le dăruiască sănătate, putere și înțelepciune în împlinirea responsabilităților ce le revin.

Arhiepiscopia Aradului își exprimă recunoștința față de toți cei care, prin vocație și profesionalism, contribuie la menținerea siguranței și a liniștii în comunitate, încredințându-i în rugăciune și purtării de grijă a lui Dumnezeu.

Sectorul social-filantropic al Arhiepiscopiei Aradului