Cerc misionar în parohia Avram Iancu, protopopiatul Sebiş

În data de 14 noiembrie 2010, în biserica cu hramul Bunvestire din parohia Avram Iancu, Protopopiatul Sebiş, din cadrul Arhiepiscopiei Aradului, a avut loc întâlnirea preoţilor din Cercul  misionar- pastoral Hălmagiu, coordonat de către părintele Viorel Nan. Preoţii participanţi au săvârşit în sobor slujba Vecerniei, în prezenţa credincioşilor din parohie. În cadrul întrunirii preotul Bujor Nicoară, de la parohia Vidra, a prezentar un referat despre post şi despre însemnătatea acestuia pentru viaţa creştină. Pe marginea temei au luat cuvântul şi alţi preoţi participanţi. La Cercul pastoral-misionar a luat parte şi protopopul locului, părintele Beni Ioja, care a apreciat calitatea discuţiilor purtate şi a transmis celor prezenţi arhiereasca binecuvântare a Înaltpreasfinţitului Arhiepiscop Trimotei, prezent în acea zi la sfinţirea unei biserici din zonă.