Masa bucuriei în Parohia Ortodoxă Poienari

În cadrul Proiectului „Masa bucuriei” desfășurat de Sectorul Social Filantropic și Misionar al Arhiepiscopiei Aradului în parteneriat cu SC Selgros Cash&Carry SRL, în data de 04 august 2015, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Timotei Arhiepiscop al Aradului, s-a organizat o acțiune caritabilă prin care au fost ajutate mai multe familii cu situații financiare precare din Parohia Ortodoxă Poinari – Protopopiatul Sebiș.

De Praznicul Schimbării la Față a Mântuitorului nostru Iisus Hristos, preotul paroh Serban Adrian Ioan, a împărțit credincioșilor prezenți, după Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie, câte un mic dar din cele primite.

Ținând seama de situația parohiei care se află întro zonă defavorizată, toți beneficiarii acestui proiect am fost bucuroși și mulțumiți de darurile primite din partea Bisericii.

Preot Șerban Adrian Ioan

Parohia Ortodoxă Poienari