Fi mai bun de Crăciun

Cu prilejul Sărbătorii Nașterii Domnului, elevii clasei a II-a B de la Colegiul Național Vasile Goldiș Arad, îndrumați de doamna învățătoare Cristina Maria Ștefănuț, au desfășurat o activitate filantropică adunând daruri pentru copiii sărmani. Toate jucăriile și hainele colectate de elevi au fost dăruite cu mult drag Centrului de zi „Nașterea Maicii Domnului” al Asociației Filantropia Arad din cadrul Arhiepiscopiei Aradului. Cei 10 copii beneficiari ai centrului au primit cu bucurie darurile oferite de către colectivul clasei a II-a B.
Centrul urmărește prevenirea excluderii sociale a copiilor si familiilor cu risc crescut de izolare socială sau aflate in incapacitate de a oferi condiții minimale de subzistenta, creștere si educație, printr-un program de servicii educaționale, sociale, psihologice si medicale oferite în cadrul centrului.
Activitatea s-a desfășurat prin grija Sectorului Social Filantropic al Arhiepiscopiei Aradului.

Sectorul Social Filantropic al Arhiepiscopiei Aradului

image

image