Duminica Ortodoxiei în parohia ortodoxă Mândruloc

Cu multă bucurie duhovnicească, credincioșii parohiei ortodoxe Mândruloc au prăznuit Duminica Ortodoxiei, dând cinstea cuvenită dreptei credințe exprimată prin venerarea Sfintelor Icoane, chintesența credinței celei adevărate, sfinte și mântuitoare.
Îmbrăcați în frumoase straie populare, tinerii parohiei au participat la o procesiune organizată, cu sfintele icoane, înconjurând biserica parohială la finalul Sfintei Liturghii, după ce, în prealabil, ele au fost binecuvântate și sfințite de Pc.Pr. Dr. Flavius Ardelean.
Întru nădejdea unui viitor luminos al comunității parohiale, a cărui icoană au închipuit-o tinerii prezenți, preotul paroh i-a felicitat, i-a binecuvântat și le-a urat spor duhovnicesc pe calea postului către Praznicul Cel Luminos al Paștelui.

​​​​​​​​Student teolog Heteș Andrei

image

image

image