Donează sânge, salvează o viață!

Campania „Donează sânge, salvează o viață!” inițiată de Patriarhia Română continuă cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop Timotei în Eparhia Aradului și în 2016.

Jandarmeria Română, ca de fiecare dată, se alătură Bisericii Ortodoxe, în semn de solidaritate față de bolnavii care așteaptă ajutor de la noi, prin donare de sânge. Jandarmii sunt cei care mereu mențin liniștea poporului iar de această dată au dat dovadă de dăruire și spirit de sacrificiu în beneficiul cetățeanului, al aproapelui lor.

Jandarmii arădeni nu se află la prima acțiune de acest gen, reprezentanții instituției răspunzând cu bucurie apelului făcut de Arhiepiscopia Aradului și de această dată. Aceștia, curajoși din fire și inimoși, s-au prezentat vineri 27 mai 2016 la Centrul de Transfuzie Sanguină din Arad pentru a dona sânge.

Pentru a ține treaz sentimentul solidarității dintre oameni, se dorește promovarea continuă a acestui program și implicarea în mod continuu a cât mai multor donatori.

Sectorul Social Filantropic și Misionar al Arhiepiscopiei Aradului

20160527_085111