Îmbrăcăminte pentru Adăpostul de noapte din Arad

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Timotei Arhiepiscopul Aradului, beneficiarii Centrul de Integrare prin terapie ocupaţională „Tabacovici” Arad au primit 52 de cutii cu îmbrăcăminte. Acțiunea s-a desfășurat marți 30 august 2016 prin Sectorul Social Filantropic și Misionar al eparhiei.
Centrul social se află în grija DGASPC Arad și are o capacitate de 20 locuri. Centru este de tip rezidenţial şi asigură în principal găzduire, îngrijire, recuperare, reabilitare, reinserţie socială şi profesională pentru persoanele adulte cu handicap pe o perioadă determinată sau nedeterminată.
Acțiunea se va desfășura la mai multe centre sociale din Arad în perioada următoare.

Sectorul Social Filantropic și Misionar
al Arhiepiscopiei Aradului

image