Corala bărbătească „ARMONIA” din Constanţa va susține un Concert de colinde la Arad

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Dr. Timotei Seviciu, Arhiepiscopul Aradului, Asociaţia Studenţilor Creştini Ortodocşi Români, A.S.C.O.R. filiala Arad, vă invită să luaţi parte la un Concert extraordinar de colinde intitulat “Noapte de Crăciun” susţinut de Corala bărbătească „ARMONIA” a Arhiepiscopiei Tomisului.
Corala bărbătească ortodoxă este prezentă pentru a doua oară în acest an în oraşul nostru, după concertul folcloric prezentat în faţa publicului în luna mai. Pe lângă recunoaşterea de care se bucură pe plan naţional, corala este foarte apreciată şi pe plan internaţional. O performanţă extraordinară a fost reuşită în vara anului 2012, la Olimpiada Internaţională „World Choir Games” din S.U.A, când corala a fost răsplătită cu două medalii de aur.
Concertul va avea loc sâmbătă, 3 decembrie 2016, ora 19:00, în Sala festivă a Colegiului Naţional „Moise Nicoară” din Arad, iar intrarea este liberă!
Vă aşteptăm cu drag să întâmpinăm în cântare sărbătoarea Naşterii Domnului!
Colectivul A.S.C.O.R Arad

image

image