,,MASA BUCURIEI” ÎN PAROHIA BODROGU-NOU

Miercuri 07. decembrie 2016 cu binecuvântarea și purtarea de grijă a Înaltpreasfințitului Părinte Dr. Timotei Seviciu –Arhiepiscop al Aradului, s-a derulat programul „Masa Bucuriei” în Parohia Bodrogu-Nou,
Protopopiatul Arad. În cadrul acestui proiect, derulat în parteneriat de către Patriarhia Română și Selgros Cash & Carry, la nivelul fiecărei eparhii, parohiile mici beneficiază de produse alimentare spre a fi distribuite persoanelor și familiilor nevoiașe. Astfel, familiile cu probleme sociale precum și persoanele vârstnice din cuprinsul localității Bodrogu-Nou, au beneficiat de pachete cu alimente care au fost împărțite de către preotul paroh.
Acest minunat proiect, este binevenit mai ales în această perioadă în care ne pregatim prin post și fapte de milostenie pentru a ne apropia cât mai mult de Dumnezeu, împlinind astfel cuvintele Sfântului Isaac Sirul: „Nimic nu poate apropia inima omului așa de mult de Dumnezeu, ca milostenia.”
Pr. Bogdan-Ioan Tod

image

image

image