Copiii au vestit Învierea Domnului la Catedrala Veche din Arad

În data de 7 aprilie 2017, copiii de la grupa duminicală de la Catedrala Veche, îndrumaţi de educatorii grupei, au adus laudă jertfei pe Cruce a Mântuitorului Iisus Hristos şi a Învierii Sale.

Imediat după vecernie, copiii au dăruit bucurie prin glasurile lor cristaline, înălţând rugăciuni şi cântare de laudă şi mulţumire Domnului Hristos pentru mântuirea pe care ne-a adus-o prin jertfa şi Învierea Sa. În deschiderea momentului, părintele paroh Traian Micoroi a amintit de copiii care L-au întâmpinat pe Iisus Hristos cu inimile deschise şi aducându-I osanale, la intrarea în Ierusalim, apreciind că dorinţa copiilor de a vesti Învierea în fata părinţilor şi a celor prezenţi va ramâne un reper duhovnicesc în drumul spre maturitate al acestora.

Dupa încheierea serbării, copiii au primit binecuvântare şi felicitări de la părintele paroh, cărţi din partea Asociaţiei noastre, precum si dulciuri din partea magazinului de dulciuri „Bucuria” din centrul comercial Real.

Asociația Calea Mântuirii

image

image