Comunicat de presă: Școala Creștin-Ortodoxă ,,Sfântul Ierarh Nicolae” din Arad

Școala Creștin-Ortodoxă «Sfântul Ierarh Nicolae» Arad str. Petru Rareș nr. 4, își redeschide porțile pe data de 11 septembrie 2017 ora 11.00. Festivitatea va avea loc în Sala românească.
Instituția noastră și-a început activitatea educativă, cu binecuvîntarea ÎnaltPreaSfințitului Arhiepiscop Timotei al Aradului, sub patronajul Asociației Social Educative Filologos, în toamna anului 2016 cu clasa pregătitoare, a primei școli crești ortodoxe, din județul Arad, având drept ocrotitor pe Sfântul Ierarh Nicolae. Anul acesta vor păși spre băncuțele lor noii elevi de clasa pregătitoare și bineînțeles, mai marii lor colegi de clasa întâi.
Vă așteptăm cu mare bucurie să sărbătorim minunatul eveniment din viața micilor noștri creștini – Prima zi de școală!!

Giorgiana Elena Popan
Director artistic-Școala «Sf. Ierarh Nicolae» Arad
0040 0742 589 171