CONCURS BIBLIC PENTRU NEVĂZĂTORI „EU SUNT LUMINA LUMII” EDIȚIA A III-A

În apropierea praznicului Buneivestiri, vineri 23 martie 2018, la sediul Asociației Nevăzătorilor din Arad s-a desfășurat cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Timotei Arhiepiscop al Aradului, a treia ediție a concursului biblic „Eu sunt Lumina lumii” – un program social coordonat de Sectorul Social Filantropic și Misionar al eparhiei. La concurs au participat cu foarte multă bucurie membrii ortodocși ai asociației, dar și de alte confesiuni creștine. În cadrul concursului, fiecare participant a răspuns la 50 de întrebări cu tematică biblică atât din Vechiul Testament, cât mai ales din Noul Testament. În organizarea concursului au fost implicați și elevi ai Seminarului Teologic Ortodox din Arad.
La finalul concursului, toți participanții au primit de la părintele Gabriel Mariș consilier social al eparhiei, câte o diplomă de participare și daruri constând în articole religioase și bani.

Sectorul Social Filantropic și Misionar al Arhiepiscopiei Aradului

image

image