IPS Timotei, a participat la Ziua Poliției Române

La data de 25 martie, în contextul aniversării a 196 de ani de tradiţie şi continuitate a Poliţiei în slujba cetăţenilor şi al aniversării totodată a 100 de ani de la Marea Unire, Inspectoratul de Poliţie Judeţean Arad a derulat o serie de activități cultural – educative şi sportive.

Astfel, vineri 23 martie, Înaltpreasfințitul Părinte Timotei, Arhiepiscopul Aradului, a participat în sala mare a Teatrului Clasic ,,Ioan Slavici” Arad, au avut loc următoarele: ceremonia avansării în gradul profesional următor a poliţiştilor care au îndeplinit condiţiile specifice și premierea celor mai buni poliţişti la competiţiile organizate cu ocazia Zilei Poliţiei Române.

Începând cu ora 13.00, pe Bulevardul Revoluției din municipiu, în fața Primăriei, s-au desfăşurat o serie de manifestări dedicate Zilei Poliției Române: exerciții demonstrative cu câinii de patrulare, un exercițiu de oprire în trafic a unui autoturism suspect și imobilizarea ocupanților acestuia și defilarea a trei plutoane de polițiști, a cuplurilor chinotehnice și a autospecialelor aflate în dotarea I.P.J.Arad.

OFIȚER DE PRESĂ,

Inspector principal de poliție Lorena RADU

image

image

image

image

image

image

image