Activitate  desfățurată de Penitenciarul Arad la Centrul De Integrare Prin Terapie Ocupaţională Tabacovici din Arad

Ziua de 19 decembrie a fost o zi însemnată pentru angajații Sectorului de Reintegrare socială din Penitenciarul Arad aceștia oferind daruri beneficiarilor Centrului De Integrare Prin Terapie Ocupaţională Tabacovici-Arad, cadouri cu ocazia Praznicului Nașterii Mântuitorului Iisus Hristos. La această bucurie de a dărui a participat si doamna Daniela Pribac, director executiv International Needs România, oferind pachete cu dulciuri celor prezenți.Alături de angajații Sectorului de Reintegrare socială a Penitenciarului Arad, la eveniment au fost prezente în comunitate 7 deținute custodiate de Penitenciarul din Arad, care sub coordonarea preotului capelan Vlad Oneț au interpretat colinde tradiționale românești, oferind o bucurie sufletească persoanelor adulte cu handicap cărora li se asigură aici în Centru găzduire, îngrijire, recuperare, reabilitare, reinserţie socială şi profesională pe o perioadă determinată sau nedeterminată.

Aducem mulțumiri domnului Emilian Ban, șeful Centrului De Integrare Prin Terapie Ocupaţională Tabacovici din Arad, pentru călduroasa primire pe care ne-a facut-o în aceste zile pregătitoare pentru Nașterea Mântuitorului Iisus Hristos.

Ziua  de 19 decembrie 2018 s-a încheiat la Penitenciarul Arad, unde începând cu orele 14.00 s-a oficiat Sfânta Taină a Maslului, la care a participat un sobor de preoți din Municipiul Arad, cuvântul de învățătură fiind rostit de către preotul Bogdan Oneț.

 48992743_773278876341874_6216522568875114496_n