Profesori și studenți teologi premiați în cadrul Galei Excelenței U.A.V. Arad

În seara zilei de 10 decembrie 2018 în cadrul Universității Aurel Vlaicu Arad a avut loc premierea profesorilor, instituțiilor și studenților arădeni.
Din partea Facultății de Teologie Ortodoxă “Ilarion V. Felea” Arad s-au remarcat Preacucernicii Părinți Profesori: Pr. Conf. Univ. Dr. Lucian Farcașiu, Pr. Conf. Univ. Dr. Caius Cuțaru, Pr. Lect. Univ. Dr. Adrian Murg, Pr. Lect. Univ. Dr. Filip Albu, Arhid. Asist. Univ. Dr. Tiberiu Ardelean și domnul profesor Conf. Univ. Dr. Mircea Buta în frunte cu Preacucernicul Părinte Prof. Univ. Dr. Cristinel Ioja, decanul facultății.
În rândul studenților s-a premiat studentul Drăgan Cătălin-Iulian în semn de distinsă apreciere pentru perfomanțele deosebite obținute pe plan academic, Tița Alexandru, Gaidoș Lucian, Neag Alin, Obrad Alexandru și Cimil Sergiu pentru voluntariat în cadrul facultății.
Evenimentul din această seară a promovat valorile în educația arădeană la 100 de ani de la Marea Unire.
Drăgan Cătălin-Iulian, Președinte A.S.C.O.R. Arad

image

image

image