PS Părinte Emilian Crișanul i-a cercetat pe cei aflați în suferință

Preasfinţitul Părinte Emilian Crişanul, alături de PC Pr. Gheorghe Gligor, consilier social în cadrul Arhiepiscopiei Aradului şi de PC Pr. Vasile Cucu, secretar eparhial şi slujitor la biserica ,,Sfânta Cuvioasa Parascheva” din incinta Spitalului Clinic Județean Arad, alături de care s-au aflat membrii Grupului Psaltic Sfântul Ioan Damaschin au vestit bucuria Naşterii Domnului cântând colinde, împărţind calendare şi fructe tuturor oamenilor greu încercaţi, aflați pe paturile spitalului.
Această mângâiere a fost adusă şi prin cuvintele Preasfinţitului Părinte Emilian Crişanul, care prin dragoste şi răbdare şi-a făcut timp să pună în sufletul fiecăruia un mesaj de nădejde.
Armonia colindelor care a răsunat pe toate holurile Spitalului Judeţean din Arad a adus un zâmbet pe faţa fiecărui om aflat în suferinţă.
Momentul care a marcat această seară a fost vizita la saloanele copiilor, unde cu toţii au cântat ,,Moş Crăciun” şi s-au bucurat de darurile primite.
Mulţumim tuturor celor care ne-au fost alături!
Juc Gheorghe- Gabriel, student teolog

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image